Westar
Westar Silver Dial Stainless Steel Quartz 40212 STN 107 Women's Watch
SKU: 40212STN107
GTIN: 6291054075265
$109.99
| Brand: | Westar |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: 3HDD Mineral Crystal Silver Dial Analog Display Day And Date Display Solid Case Back Deployment Clasp 50M Water Resistance Approximate Case Diameter: 32mm Approximate Case Thickness: 8mm Approximate Lug Width: 16mm |
| Regular Price: | $99.99 |
| Item Number: | 40212STN107 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Female |
| Case Diameter: | 8mm |
| Water Resistance Depth: | 50M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | 16mm |
| Caliber: | 3HDD |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: 3HDD Mineral Crystal Silver Dial Analog Display Day And Date Display Solid Case Back Deployment Clasp 50M Water Resistance Approximate Case Diameter: 32mm Approximate Case Thickness: 8mm Approximate Lug Width: 16mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | White |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |