Tissot
Tissot Le Locle Powermatic 80 Automatic T006.407.11.053.00 T0064071105300 Men's Watch
SKU: T006.407.11.053.00
GTIN: 7611608276976
$764.99
$830
| Brand: | Tissot |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Automatic Movement Powermatic 80 Sapphire Crystal Black Textured Dial 23 Jewels Date Display Silver Tone Hands Pull/Push Crown See Through Case Back Deployment Clasp 30M Water Resistance Approximate Case Diameter: 39.3mm Approximate Case Thickness: 9.75mm |
| Regular Price: | $669.99 |
| Item Number: | T006.407.11.053.00 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 9.75mm |
| Water Resistance Depth: | 30M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Sapphire Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | automatic-self-wind |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Automatic Movement Powermatic 80 Sapphire Crystal Black Textured Dial 23 Jewels Date Display Silver Tone Hands Pull/Push Crown See Through Case Back Deployment Clasp 30M Water Resistance Approximate Case Diameter: 39.3mm Approximate Case Thickness: 9.75mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Black |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |