Seiko
Seiko Presage Automatic Cocktail Time Blue Moon SSA785 SSA785J1 SSA785J Open Heart Japan Made Women's Watch
SKU: SSA785J1
GTIN: 4954628233783
$574.99
$699
| Brand: | Seiko |
| Description: | Features: Made In Japan Stainless Steel Case Leather Strap Automatic Movement Caliber: 4R38 24 Jewels Hardlex Crystal Blue Dial Open Heart Dial Analog Display Pull/Push Crown See Through Case Back Buckle Clasp 50M Water Resistance Approximate Case Diameter: 34mm Approximate Case Thickness: 11mm |
| Regular Price: | $544.99 |
| Item Number: | SSA785J1 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Female |
| Case Diameter: | 11mm |
| Water Resistance Depth: | 50M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | |
| Dial Material: | |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | automatic-self-wind |
| Description: | Features: Made In Japan Stainless Steel Case Leather Strap Automatic Movement Caliber: 4R38 24 Jewels Hardlex Crystal Blue Dial Open Heart Dial Analog Display Pull/Push Crown See Through Case Back Buckle Clasp 50M Water Resistance Approximate Case Diameter: 34mm Approximate Case Thickness: 11mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Blue |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |