Seiko
Seiko Premier Kinetic Perpetual SNP166 SNP166P1 SNP166P Quartz 100M Men's Watch
SKU: SNP166P1
GTIN: 8431242970837
$834.99
$979
| Brand: | Seiko |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: 7D56 Sapphire Crystal White Dial Analog Display Perpetual Calendar Month And Date Display 12/24 Hours Display Screw Down Crown Solid Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 43mm Approximate Case Thickness: 12mm |
| Regular Price: | $909.99 |
| Item Number: | SNP166P1 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 12mm |
| Water Resistance Depth: | 100M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | 7D56 |
| Dial Material: | Sapphire Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: 7D56 Sapphire Crystal White Dial Analog Display Perpetual Calendar Month And Date Display 12/24 Hours Display Screw Down Crown Solid Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 43mm Approximate Case Thickness: 12mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Black |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |