Out Of Order
Out Of Order Calabrone Blue Dial OOO.001-8.BL Men's Pocket Watch
SKU: OOO.001-8.BL.-.OW
GTIN: 667619996645
$1,064.99
| Brand: | Out Of Order |
| Description: | Features: 316L Stainless Steel Case Galvanized Steel Chain With Vintage Leather Manual Winding Movement Caliber: Seagull 6497-1 Domed Tropical Mineral Crystal Matte Blue Dial Analog Display Snap Crown See Through Case Back Approximate Case Diameter: 47mm |
| Regular Price: | $1124.99 |
| Item Number: | OOO.001-8.BL.-.OW |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 47mm |
| Water Resistance Depth: | |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | Seagull 6497-1 Domed Tropical |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | |
| Description: | Features: 316L Stainless Steel Case Galvanized Steel Chain With Vintage Leather Manual Winding Movement Caliber: Seagull 6497-1 Domed Tropical Mineral Crystal Matte Blue Dial Analog Display Snap Crown See Through Case Back Approximate Case Diameter: 47mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Black |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |