Orient
Orient Star Classic Open Heart Automatic RE-ND0101S00B Women's Watch
SKU: RE-ND0101S00B
GTIN: 4942715027469
$469.99
$595
| Brand: | Orient |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Automatic Movement Caliber: F6N44 24 Jewels Open Heart Sapphire Crystal Silver Dial Analog Display Screw Down Crown See Through Case Back Deployment Clasp 50M Water Resistance Approximate Case Diameter: 36mm Approximate Case Thickness: 10mm |
| Regular Price: | $469.99 |
| Item Number: | RE-ND0101S00B |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Female |
| Case Diameter: | 10mm |
| Water Resistance Depth: | 50M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | F6N44 24 Jewels Open Heart |
| Dial Material: | Sapphire Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | automatic-self-wind |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Automatic Movement Caliber: F6N44 24 Jewels Open Heart Sapphire Crystal Silver Dial Analog Display Screw Down Crown See Through Case Back Deployment Clasp 50M Water Resistance Approximate Case Diameter: 36mm Approximate Case Thickness: 10mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | White |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |