Casio
Casio Baby-G G-MS Analog Digital Tough Solar MSG-S600G-1A MSGS600G-1 100M Women's Watch
SKU: MSG-S600G-1A
GTIN: 4549526297779
$229.99
$238
| Brand: | Casio |
| Description: | Features: Rose Gold Stainless Steel Case Resin Strap Solar Movement Mineral Crystal White Dial Analog Digital Display Neobrite Shock Resistant Tough Solar Double LED Light Hand Shift Feature World Time 1/100 Second Stopwatch Countdown Timer Alarms Hourly Time Signal Full Auto Calendar 12/24 Hours Display Luminous Hands Day And Date Display Screwed Case Back Buckle Clasp 100m Water Resistance Approximate Case Diameter: 44mm Approximate Case Thickness: 12mm Approximate Lug Width: 21mm |
| Regular Price: | $229.99 |
| Item Number: | MSG-S600G-1A |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Female |
| Case Diameter: | 12mm |
| Water Resistance Depth: | 100m |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | 21mm |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | digital |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Rose Gold Stainless Steel Case Resin Strap Solar Movement Mineral Crystal White Dial Analog Digital Display Neobrite Shock Resistant Tough Solar Double LED Light Hand Shift Feature World Time 1/100 Second Stopwatch Countdown Timer Alarms Hourly Time Signal Full Auto Calendar 12/24 Hours Display Luminous Hands Day And Date Display Screwed Case Back Buckle Clasp 100m Water Resistance Approximate Case Diameter: 44mm Approximate Case Thickness: 12mm Approximate Lug Width: 21mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Blue |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |