Seiko
Seiko Prospex Automatic Alpinist Field Compass SPB117 SPB117J1 SPB117J Japan Made 200M Men's Watch
SKU: SPB117J1
GTIN: 4954628232908
$979.99
$1,088
| Brand: | Seiko |
| Description: | Features: Made In Japan Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Automatic Movement Caliber: 6R35 24 Jewels Sapphire Crystal Black Dial Analog Display Luminous Hands And Markers Date Display Screw Down Crown See Through Case Back Deployment Clasp 200M Water Resistance Approximate Case Diameter: 40mm Approximate Case Thickness: 13mm |
| Regular Price: | $979.99 |
| Item Number: | SPB117J1 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 13mm |
| Water Resistance Depth: | 200M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | 6R35 24 Jewels |
| Dial Material: | Sapphire Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | automatic-self-wind |
| Description: | Features: Made In Japan Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Automatic Movement Caliber: 6R35 24 Jewels Sapphire Crystal Black Dial Analog Display Luminous Hands And Markers Date Display Screw Down Crown See Through Case Back Deployment Clasp 200M Water Resistance Approximate Case Diameter: 40mm Approximate Case Thickness: 13mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | White |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |