Invicta
Invicta Pro Diver Black Dial Quartz Diver's 12562 200M Men's Watch
SKU: INV12562
GTIN: 886678802258
$159.99
$795
| Brand: | Invicta |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: PC32 Mineral Crystal Black Dial Analog Display Luminous Hands And Markers Date Display Uni Directional Rotating Bezel Pull/Push Crown Screwed Case Back Deployment Clasp 200m Water Resistance Approximate Case Diameter: 47mm Approximate Case Thickness: 13mm |
| Regular Price: | $154.99 |
| Item Number: | INV12562 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 13mm |
| Water Resistance Depth: | 200m |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | PC32 |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Caliber: PC32 Mineral Crystal Black Dial Analog Display Luminous Hands And Markers Date Display Uni Directional Rotating Bezel Pull/Push Crown Screwed Case Back Deployment Clasp 200m Water Resistance Approximate Case Diameter: 47mm Approximate Case Thickness: 13mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Blue |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |