Diesel
Diesel Baby Chief Chronograph Stainless Steel Black Dial Quartz DZ4617 Men's Watch
SKU: DZ4617
GTIN: 4064092162141
$264.99
$270
| Brand: | Diesel |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Mineral Crystal Black Dial Analog Display Chronograph Function 12/24 Hours Display Luminous Hands And Markers Date Display Screwed Case Back Deployment Clasp 30m Water Resistance Approximate Case Diameter: 43mm Approximate Case Thickness: 14mm Approximate Lug Width: 22mm |
| Item Number: | DZ4617 |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 14mm |
| Water Resistance Depth: | 30m |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | 22mm |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Mineral Crystal Black Dial Analog Display Chronograph Function 12/24 Hours Display Luminous Hands And Markers Date Display Screwed Case Back Deployment Clasp 30m Water Resistance Approximate Case Diameter: 43mm Approximate Case Thickness: 14mm Approximate Lug Width: 22mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Blue |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |