Casio
Casio Classic Analog Quartz MQ-24-7E MQ24-7E Mens Watch
SKU: MQ-24-7E
GTIN: 4971850223849
$89.99
| Brand: | Casio |
| Description: | Features: Case/Bezel Material: Resin Resin Strap Quartz Movement Resin Crystal Silver/White Dial Analog Display Regular Timekeeping Accuracy: ± 20 Seconds Per Month Pull/Push Crown Solid Case Back Buckle Clasp 30M Water Resistance Approximate Case Diameter: 33mm Approximate Case Thickness: 7mm |
| Item Number: | MQ-24-7E |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 7mm |
| Water Resistance Depth: | 30M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | |
| Dial Material: | |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Case/Bezel Material: Resin Resin Strap Quartz Movement Resin Crystal Silver/White Dial Analog Display Regular Timekeeping Accuracy: ± 20 Seconds Per Month Pull/Push Crown Solid Case Back Buckle Clasp 30M Water Resistance Approximate Case Diameter: 33mm Approximate Case Thickness: 7mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |