Casio
Casio G-Shock Analog Digital World Time GMA-S140M-7A GMAS140M-7 200M Men's Watch
SKU: GMA-S140M-7A
GTIN: 4549526279829
$194.99
| Brand: | Casio |
| Description: | Features: Resin Case Resin Strap Mineral Crystal Black Dial Analog Digital Display LED Light World Time 1/1000 Second Stopwatch Countdown Timer Alarms Hourly Time Signal Full Auto Calendar 12/24 Hours Display Day And Date Display Screwed Case Back Buckle Clasp 200m Water Resistance Approximate Case Diameter: 49mm Approximate Case Thickness: 16mm Approximate Lug Width: 17mm |
| Regular Price: | $194.99 |
| Item Number: | GMA-S140M-7A |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 16mm |
| Water Resistance Depth: | 200m |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | 17mm |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | digital |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Resin Case Resin Strap Mineral Crystal Black Dial Analog Digital Display LED Light World Time 1/1000 Second Stopwatch Countdown Timer Alarms Hourly Time Signal Full Auto Calendar 12/24 Hours Display Day And Date Display Screwed Case Back Buckle Clasp 200m Water Resistance Approximate Case Diameter: 49mm Approximate Case Thickness: 16mm Approximate Lug Width: 17mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | White |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |