Casio
Casio Edifice EFR-S567D-1AV EFRS567D-1AV Quartz Chronograph Men's Watch
SKU: EFR-S567D-1AV
GTIN: 4549526241642
$179.99
$367
| Brand: | Casio |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Sapphire Crystal Black Dial Analog Display Chronograph Function 1 Second Stopwatch Regular Timekeeping Accuracy: ±20 Seconds Per Month Luminous Hands Date Display Solid Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 46mm Approximate Case Thickness: 9mm |
| Regular Price: | $214.99 |
| Item Number: | EFR-S567D-1AV |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 9mm |
| Water Resistance Depth: | 100M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Sapphire Crystal |
| Display Type: | analog |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Sapphire Crystal Black Dial Analog Display Chronograph Function 1 Second Stopwatch Regular Timekeeping Accuracy: ±20 Seconds Per Month Luminous Hands Date Display Solid Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 46mm Approximate Case Thickness: 9mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Blue |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |