Casio
Casio Edifice ECB-900DB-1A Tachymeter Men's Watch
SKU: ECB-900DB-1A
GTIN: 4549526218743
$259.99
| Brand: | Casio |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Mineral Crystal Black Dial Analog Digital Display Tachymeter Scale Chronograph Function Tough Solar Double LED Light Measuring Capacity Mobile Link Alarms Countdown Timer 1/1000 Second Stopwatch Full Auto Calendar World Time Day And Date Display 12/24 Hours Display Luminous Hands Screwed Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 51mm Approximate Case Thickness: 14mm |
| Regular Price: | $259.99 |
| Item Number: | ECB-900DB-1A |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 14mm |
| Water Resistance Depth: | 100M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | digital |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Mineral Crystal Black Dial Analog Digital Display Tachymeter Scale Chronograph Function Tough Solar Double LED Light Measuring Capacity Mobile Link Alarms Countdown Timer 1/1000 Second Stopwatch Full Auto Calendar World Time Day And Date Display 12/24 Hours Display Luminous Hands Screwed Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 51mm Approximate Case Thickness: 14mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | White |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |