Casio
Casio Edifice Smartphone Link World Time Quartz ECB-10DC-1A ECB10DC-1A 100M Men's Watch
SKU: ECB-10DC-1A
GTIN: 4549526252716
$214.99
| Brand: | Casio |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Mineral Crystal Black Dial Analog Digital Display Double LED Light Mobile Link World Time 1/1000 Second Stopwatch Countdown Timer 5 Daily Alarms Full Auto Calendar 12/24 Hours Display Luminous Hands And Markers Day And Date Display Screwed Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 51mm Approximate Case Thickness: 12mm |
| Regular Price: | $239.99 |
| Item Number: | ECB-10DC-1A |
| Condition: | Brand new in box with tags |
| Gender: | Male |
| Case Diameter: | 12mm |
| Water Resistance Depth: | 100M |
| Case Thickness: | |
| Lug Width: | |
| Caliber: | |
| Dial Material: | Mineral Crystal |
| Display Type: | digital |
| item_weight: | 500 g |
| Movement: | quartz |
| Description: | Features: Stainless Steel Case Stainless Steel Bracelet Quartz Movement Mineral Crystal Black Dial Analog Digital Display Double LED Light Mobile Link World Time 1/1000 Second Stopwatch Countdown Timer 5 Daily Alarms Full Auto Calendar 12/24 Hours Display Luminous Hands And Markers Day And Date Display Screwed Case Back Deployment Clasp 100M Water Resistance Approximate Case Diameter: 51mm Approximate Case Thickness: 12mm |
| Shipping Weight: | 500 g |
| Color: | Blue |
| Return Policy: | If not 100% satisfied return watch in 30 days for a full refund or exchange. |
| Satisfaction Guarantee: | Nubo Watches takes customer service very seriously so if you're not satisfied, let us know!. |